REKLAM ALANI
3 Boyutlu Allah (c.c.) Lafızları İçeren Çalışmalar

Bu sayfada değişik stil ve dokularda çizilmiş 3 Boyutlu Allah Teâlâ isimlerini içeren çalışmalar bulacaksınız. Sizi ve bütün varlığı yaratan Yüce Allah'ımızı daha fazla tanımak için Allah'ın 99 İsmi (Esmâu'l Hüsnâ) sayfasına bakabilirsiniz.

De ki: "O Allah birdir. Allah sameddir. O, doğurmamış ve doğmamıştır. O'nun hiçbir dengi yoktur."(Kur'ân-ı Kerim, 112:1-4)

REKLAM ALANI
Sayfadaki Bu Düğmelere Tıklayarak Şunları Yapabilirsiniz:
Beğendiğiniz eseri dostlarınıza e-kart olarak gönderebilirsiniz. Beğendiğiniz eseri 800x600 veya 1024x768 boyutlarında duvar kağıdı olarak indirebilirsiniz.

ÇİZİMLER

BİLGİ

Burada Allah ismini Arapça yazılışıyla görüyorsunuz. Bu çalışmada kullanılan hat yazı stili "Celi Sülüs" olarak isimlendirilir. İsmin solunda görülen yazı "Celle Celâluh" şeklinde okunan bir saygı ifadesidir ve "Şânı Yüce" anlamına gelir. Bu çalışmada yazının dokusu altından, arka planı ise akik taşından yapılmıştır.

Bu çalışma yukarıdaki ile aynı hat yazı stili ve gövde yapısına sahip. Arka planı ise kırmızı ağdan yapılmış durumda.

Yukarıdaki ile aynı yazı stilinde olan bu çalışmada Allah ismi altından, zemin ise parlak metalden yapılmıştır.

Bu eser de yukarıdakiler ile aynı stilde olmakla birlikte Allah ismine daha uzak bir bakış açısına sahip. İsim altından zemin ise siyah metalden yapılmış durumda. Aynı çalışmayı alüminyum bir zemin ile görmek isterseniz aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

Burada yine Allah ismini altından zemini ise karelerden yapılmış olarak görüyorsunuz.

Bu çalışmada kullanılan hat yazı stili "Celi Talik" olarak isimlendirilir. Eserin arka planı ve yazının gövdesi meşe ağacı dokusundan yapılmıştır.

Bu çalışmanın hat yazı stili de "Celi Talik"tir. Eserin arka planı mozaikten yapılmıştır.

Bu çalışmada isim altından arka plan ise karma pastel renklerden yapılmıştır. Alttaki resme tıklayarak bu çalışmayı Allah lafzı beyaz renkle yazılmış olarak görebilirsiniz:

Yine "Celi Talik" stilde olan bu çalışma pastel renklerde bir arka plana sahip. Alttaki resimlere tıklayarak bu çalışmayı yeşil, parlak tahta ve mavi saten bir arkaplan ile de görebilirsiniz:

   

Burada Allah ismi mavi saten bir arka plan üzerine tahtadan yazılmış durumda. Bu çalışmayı yeşil bir arka plan ile görmek için alttaki resme tıklayabilirsiniz:

Normal yazı stiline sahip olan bu çalışmada, Allah ismini tahtadan yeri de mermerden yapılmış olarak görüyorsunuz.

Burada eski bir çalışmamızın perspektifinde biraz değişiklikler yapılarak yeniden oluşturulmuş halini görüyorsunuz. Bu çalışmada Allah ismi altından yer ise mermerden yapılmış durumda. Alttaki resme tıklayarak Allah lafzına daha yakın bir bakış noktası olan eski çalışmayı da görebilirsiniz:

Burada Allah ismini tahtadan yazılmış halde görüyorsunuz. Bu çalışmayı değişik renkte arka planlar ile görmek için aşağıdaki resimlere tıklayabilirsiniz:

     

Önce taştan yapmış olduğumuz bu çalışma üzerinde bazı değişiklikler yaparak önce rengini açtık ve daha sonra mavi bir ton ile hafif boyama yaptık.

Burada Allah ismini tuğladan yapılmış olarak görüyorsunuz.

Bu çalışmada Allah ismi beyaz tahtadan yer ise mermerden yapılmıştır.

Bu grafik, 3 boyutlu hat çalışmalarımızın ilklerindendir. Kemiğe benzeyen bir dokusu vardır.Bu sayfa hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi buraya yazarak diğer insanlarla paylaşabilirsiniz:

Bu sayfayı beğenmek ve paylaşmak isterseniz buraya tıklayınız:
Share

Facebook'taki özel sayfamızı beğenmek ve topluluğumuza katılmak için buraya tıklayınız:
- Sitemizin Bütün Bölümlerini Her Sayfada Bulunan Aşağıdaki Bağlantıları Kullanarak Gezebilirsiniz -
E-kart ve Duvar Kağıtları Site Ana Sayfası 3 Boyutlu Allah (cc) Lafızları
Çiçek Resimleri Allah'ın 99 İsmi (Esmâ'ul Hüsnâ) 3 Boyutlu Hz. Muhammed (sav) İsimleri
Manzara Fotoğrafları Klasik Hat Sergisi 1 | 2 | 3 | 4 | 3 Boyutlu Besmele Çizimleri
Dijital Motifler Sergisi 2 Boyutlu Çeşitli Çizimler 3 Boyutlu Kelime-i Tevhidler
Türk Bayrağı ve M.Akif Ersoy Eserleri İslami E-kart ve Duvar Kağıtları 3 Boyutlu Çeşitli Çizimler
40 Hadis-i Şerif Eseri Projesi - - - Gençler İçin Seçme 40 Hadis Metni
RAMAZAN ÖZEL SAYFALARIMIZ
Ramazan Özel E-Tebrik Kartları Ramazan Özel Eserleri Slayt Gösterisi İngilizce-Arapça Slayt Gösterisi
Çiçek Resimleri Sergisi: | Versiyon I | - | Versiyon II         | - |         Mobil Duvar Kağıdı Çiçek Resimleri: | Versiyon I | - | Versiyon II
Pembe Güller Kırmızı Güller Beyaz Güller Sarı Güller Karma Güller Kırmızı Laleler Beyaz Laleler Sarı-Kırmızı Lale Karma Laleler Çuha Çiçekleri
Hercai Menekşe Afrika Menekşesi Kırmızı Sardunya Pembe Sardunya Katmer Sardunya Karma Sardunya Begonyalar Mine Çiçekleri Açelyalar Papatyalar
Yıldız Çiçekleri Sümbül-Ortanca Nilüfer-Petunya Küpe-Cam Güzeli Karanfil-Gelincik Gündüz Sefası Zambak 1 - 2 - 3 Karma Çiçekler-1 Karma Çiçekler-2 Karma Çiçekler-3
- Manzara Fotoğrafları Kısmının Alt Sayfaları -
Boğaz Asya Boğaz Avrupa Eminönü Karaköy Beşiktaş Ortaköy Üsküdar Bursa Karadeniz
İstanbul Civarı Sultan Ahmet Beyazıt Fatih Harem Yalova Gaziantep Mekke Medine
- Diğer Linkler -
Site Haritası E-posta - Bize Ulaşın Ziyaretçi Mesajları
Hizmetlerimiz Hakkımızda | Sitemize Link Vermek | - | Sitemize Reklam Vermek |
- Dil Seçimi ve Sitede Arama -
Arabic - Bulgarian - Chinese - Croatian - Czech - Danish - Dutch - English - Filipino - Finnish - French - German - Greek - Hebrew - Hindi - Indonesian - Italian - Japanese - Korean - Latvian - Lithuanian - Norwegian - Polish - Portuguese - Romanian - Russian - Serbian - Slovak - Slovenian - Spanish - Swedish - Turkish - Ukranian - Vietnamese - Türkçe Karakterleri Kapat

Copyright © islamiSanat.net, Artislamic.com. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu dahilinde, bu web sitesinin her hakkı saklıdır. Sitenin içeriğini oluşturan resim ve yazıların internet üzerinde herhangi bir şekilde malzeme olarak kullanılması ve başka bir web sitesine aktarılması yasaktır. Bununla birlikte web sitesi olan ziyaretçiler, beğendikleri eserlerden "en fazla beş tanesini", "eserler üzerinde hiçbir değişiklik yapmamak şartıyla" sitelerinde kullanabilirler. Bu sitenin içeriğini oluşturan resim ve yazıların "ticaret" ve "-ücretsiz bile olsa- genele dağıtım" gibi maksatlarla CD veya diğer depolama araçlarına kaydedilmesi ve herhangi bir materyal üzerine baskı ve kopyasının yapılması yasaktır. Bununla birlikte ziyaretçiler, beğendikleri resim ve yazıları yalnızca kendi "şahsî" ve "ticari olmayan" kullanımları için kayıt ortamlarında saklayabilir, çıktısını alabilirler. Burada izin verilenler dışındaki kullanımlar için islamiSanat.net Eserlerinin Kullanım ve Telif Şartları yazısını inceleyiniz.


Bu sayfayı son yenileme tarihi: 16.Zilkade.1432 - 13.Ekim.2011

REKLAM ALANI