REKLAM ALANI
İkili Halde 3 Boyutlu Hüsn-i Hat Çalışmaları

Bu sayfada 3 Boyutlu Hüsn-i Hat çalışmalarımızdan Kelime-i Tevhid içeren eserlerimiz ile bir tablo içinde Allah Teâlâ ve Muhammed Aleyhisselâm isimlerini içeren eserlerimizi bulacaksınız.

REKLAM ALANI
Sayfadaki Bu Düğmelere Tıklayarak Şunları Yapabilirsiniz:
Beğendiğiniz eseri dostlarınıza e-kart olarak gönderebilirsiniz. Beğendiğiniz eseri 800x600 veya 1024x768 boyutlarında duvar kağıdı olarak indirebilirsiniz.

ÇİZİMLER

BİLGİBu çalışmada "Lâ ilâhe illallah Muhammedun Resûlullah" cümlesini görüyorsunuz. Bu ifade "Allah'tan başka ilah yoktur, Muhammed Aleyhisselâm Onun Elçisidir" anlamına gelir. Bu ifade İslâm inancının temelini oluşturur ve Kelime-i Tevhid olarak isimlendirilir.

Çalışmada Celî Ta'lik hat yazı çeşidi kullanılmıştır. Aşağıda bu çalışmayı farklı renklerle yapılmış olarak da bulabilirsiniz.

 


Yukarıdakinin benzeri olan bu çalışmamızda Kelime-i Tevhid ve Türkçe manasını birlikte görüyorsunuz.
Aşağıda bu çalışmayı farklı renklerle yapılmış olarak da bulabilirsiniz.

 


Bu çalışmada üst kısımda "ALLAH Celle Celâluhu" ve "MUHAMMED Sallallâhu Aleyhi ve Sellem" isimlerini görüyorsunuz. Bu isimlerin altında ise: "Şunu kesin olarak bil ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Muhammed Aleyhisselâm Onun Elçisidir" manasındaki "Fa'lem ennehû Lâ ilâhe illallah Muhammedun Resûlullah" ifadesini görüyorsunuz.
Yazılarda kullanılan hat yazı çeşidi Celî Sülüsdür.

Aşağıda aynı çalışmanın farklı bir renkle yapılmış olanını ve ayrıca İsm-i Şerîflerin altında Kelime-i Tevhidin Türkçe anlamı yazılmış farklı versiyonlarını da görebilirsiniz.

   


Bu çalışmada üst kısımda "ALLAH Celle Celâluhu" ve "MUHAMMED Sallallâhu Aleyhi ve Sellem" isimlerini görüyorsunuz. Bu isimlerin altında ise: "Şunu kesin olarak bil ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Muhammed Aleyhisselâm Onun Elçisidir" manasındaki "Fa'lem ennehû Lâ ilâhe illallah Muhammedun Resûlullah" ifadesini görüyorsunuz. Alt sağ ve sol kısımda ise Kur'ân-ı Kerîm'in Âl-i İmrân Sûresi 31 ve 32. ayetler olan Allah Teâlâ ve Muhammed Aleyhisselâm sevgisi ile ilgili iki ayeti görüyorsunuz. Sağda Besmeleden sonraki ayetin meâli şöyledir: "(Resûlüm!) De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyunuz ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah son derece bağışlayıcı ve esirgeyicidir." Soldaki ayetin meâli şöyledir: "De ki: Allah'a ve Resûlü'ne itaat edin. Eğer yüz çevirirlerse bilsinler ki Allah kafirleri sevmez."

Aşağıda aynı çalışmanın farklı bir renkle yapılmış olanını ve ayrıca İsm-i Şerîflerin altına ayetlerin Türkçe meâlleri yazılmış farklı versiyonlarını da görebilirsiniz.

   


Bu çalışmada da "ALLAH Celle Celâluhu" ve "MUHAMMED Sallallâhu Aleyhi ve Sellem" isimleri altında Besmele'den sonra: "(Resûlüm!) De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyunuz ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah son derece bağışlayıcı ve esirgeyicidir." mealindeki Âl-i İmrân Sûresi 31. ayeti görüyorsunuz.

Aşağıda aynı çalışmanın farklı bir renkle yapılmış olanını ve ayrıca sadece ayetin Türkçe meâli ile yazılmış farklı versiyonlarını da görebilirsiniz.

   


Bu çalışmada "ALLAH Celle Celâluhu" ve "MUHAMMED Sallallâhu Aleyhi ve Sellem" isimleri üzerinde Besmele'den sonra: "(Resûlüm!) De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyunuz ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah son derece bağışlayıcı ve esirgeyicidir." mealindeki Âl-i İmrân Sûresi 31. ayeti görüyorsunuz.

Aşağıda aynı çalışmanın farklı bir renkle yapılmış olanını ve ayrıca sadece ayetin Türkçe meâli ile yazılmış farklı versiyonlarını da görebilirsiniz.

   


Bu ve aşağıda bulunan çalışmalardaki Allah ve Muhammed ism-i şerifleri Celi Talik hat yazı stili ile yazılmışlardır. Yazıların dokusu ve arka plan meşe ağacı dokusundandır.Bu çalışmalar mavi saten bir arka plana sahipler.


Celi Talik hat yazı stili ve yeşil arka plan.


Celi Talik hat yazı stili, pastel renk arka plan.


Celi Talik hat yazı stili, karma pastel arka plan.


Celi Talik hat yazı stili, mozaik arka plan.


Tahta dokusuna sahip normal yazı stili.Bu sayfa hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi buraya yazarak diğer insanlarla paylaşabilirsiniz:

Bu sayfayı beğenmek ve paylaşmak isterseniz buraya tıklayınız:
Share

Facebook'taki özel sayfamızı beğenmek ve topluluğumuza katılmak için buraya tıklayınız:
- Sitemizin Bütün Bölümlerini Her Sayfada Bulunan Aşağıdaki Bağlantıları Kullanarak Gezebilirsiniz -
E-kart ve Duvar Kağıtları Site Ana Sayfası 3 Boyutlu Allah (cc) Lafızları
Çiçek Resimleri Allah'ın 99 İsmi (Esmâ'ul Hüsnâ) 3 Boyutlu Hz. Muhammed (sav) İsimleri
Manzara Fotoğrafları Klasik Hat Sergisi 1 | 2 | 3 | 4 | 3 Boyutlu Besmele Çizimleri
Dijital Motifler Sergisi 2 Boyutlu Çeşitli Çizimler 3 Boyutlu Kelime-i Tevhidler
Türk Bayrağı ve M.Akif Ersoy Eserleri İslami E-kart ve Duvar Kağıtları 3 Boyutlu Çeşitli Çizimler
40 Hadis-i Şerif Eseri Projesi - - - Gençler İçin Seçme 40 Hadis Metni
RAMAZAN ÖZEL SAYFALARIMIZ
Ramazan Özel E-Tebrik Kartları Ramazan Özel Eserleri Slayt Gösterisi İngilizce-Arapça Slayt Gösterisi
Çiçek Resimleri Sergisi: | Versiyon I | - | Versiyon II         | - |         Mobil Duvar Kağıdı Çiçek Resimleri: | Versiyon I | - | Versiyon II
Pembe Güller Kırmızı Güller Beyaz Güller Sarı Güller Karma Güller Kırmızı Laleler Beyaz Laleler Sarı-Kırmızı Lale Karma Laleler Çuha Çiçekleri
Hercai Menekşe Afrika Menekşesi Kırmızı Sardunya Pembe Sardunya Katmer Sardunya Karma Sardunya Begonyalar Mine Çiçekleri Açelyalar Papatyalar
Yıldız Çiçekleri Sümbül-Ortanca Nilüfer-Petunya Küpe-Cam Güzeli Karanfil-Gelincik Gündüz Sefası Zambak 1 - 2 - 3 Karma Çiçekler-1 Karma Çiçekler-2 Karma Çiçekler-3
- Manzara Fotoğrafları Kısmının Alt Sayfaları -
Boğaz Asya Boğaz Avrupa Eminönü Karaköy Beşiktaş Ortaköy Üsküdar Bursa Karadeniz
İstanbul Civarı Sultan Ahmet Beyazıt Fatih Harem Yalova Gaziantep Mekke Medine
- Diğer Linkler -
Site Haritası E-posta - Bize Ulaşın Ziyaretçi Mesajları
Hizmetlerimiz Hakkımızda | Sitemize Link Vermek | - | Sitemize Reklam Vermek |
- Dil Seçimi ve Sitede Arama -
Arabic - Bulgarian - Chinese - Croatian - Czech - Danish - Dutch - English - Filipino - Finnish - French - German - Greek - Hebrew - Hindi - Indonesian - Italian - Japanese - Korean - Latvian - Lithuanian - Norwegian - Polish - Portuguese - Romanian - Russian - Serbian - Slovak - Slovenian - Spanish - Swedish - Turkish - Ukranian - Vietnamese - Türkçe Karakterleri Kapat

Copyright © islamiSanat.net, Artislamic.com. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu dahilinde, bu web sitesinin her hakkı saklıdır. Sitenin içeriğini oluşturan resim ve yazıların internet üzerinde herhangi bir şekilde malzeme olarak kullanılması ve başka bir web sitesine aktarılması yasaktır. Bununla birlikte web sitesi olan ziyaretçiler, beğendikleri eserlerden "en fazla beş tanesini", "eserler üzerinde hiçbir değişiklik yapmamak şartıyla" sitelerinde kullanabilirler. Bu sitenin içeriğini oluşturan resim ve yazıların "ticaret" ve "-ücretsiz bile olsa- genele dağıtım" gibi maksatlarla CD veya diğer depolama araçlarına kaydedilmesi ve herhangi bir materyal üzerine baskı ve kopyasının yapılması yasaktır. Bununla birlikte ziyaretçiler, beğendikleri resim ve yazıları yalnızca kendi "şahsî" ve "ticari olmayan" kullanımları için kayıt ortamlarında saklayabilir, çıktısını alabilirler. Burada izin verilenler dışındaki kullanımlar için islamiSanat.net Eserlerinin Kullanım ve Telif Şartları yazısını inceleyiniz.


Bu sayfayı son yenileme tarihi: 16.Zilkade.1432 - 13.Ekim.2011

REKLAM ALANI