Arabic
Bulgarian
Chinese
Croatian
Czech
Danish
Dutch
Filipino
Finnish
French
German
Greek
Hebrew
Hindi
Indonesian
Italian
Japanese

Hosgeldiniz! www.islamiSanat.net: Güzelligini özünden alan çalismalar içeren bir sanat sergisi...
Hoşgeldiniz ! islamiSanat.net, yirmi dört saat açık bir dijital sanat, resim ve fotoğraf sergisidir. Burada çeşitli içeriklerde, 5500'e yakın özel tasarım grafik, resim, fotoğraf ve motif bulacaksınız. Eserlerimiz arasında manzaralar, çiçek resimleri, 2 ve 3 boyutlu Allah Teâlâ ve Hz. Muhammed Aleyhisselâm isimleri, Besmeleler, Esmâu'l Hüsnâ, klasik hüsn-i hat eserleri sergisi, Türk bayrağı resimleri ve dijital motifler sergisi bulunmakta. Eserlerimizi dostlarınıza ücretsiz e-kart olarak gönderebilir, bilgisayarınızda kullanmak üzere duvar kağıdı olarak indirebilirsiniz. Dileriz beğenirsiniz ve dileriz islamiSanat.net bizler ve sizler için manevi yükselişlere bir vesile olur...
Sitenin genel içeriği hakkında fikir edinmek için bu sayfayı inceleyebilirsiniz.
Sayfalar arasında geçiş yapmak için her sayfanın alt kısmındaki bağlantıları kullanabilirsiniz.
Sitemizi veya sayfalarımızı paylaşmak için her sayfada paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz:
English

Korean
Latvian
Lithuanian
Norwegian
Polish
Portuguese
Romanian
Russian
Serbian
Slovak
Slovenian
Spanish
Swedish
Ukranian
Vietnamese


Yüce Yaratıcımız Allah'ın 99 Güzel İsminini içeren "Esmâ'ul Hüsnâ" çalışmalarımızı görmek ve sizi Yaratan Varlığı daha yakından tanımak için üstteki düğmeye veya alttaki resme tıklayınız.


Bilgisayar ortamında, değişik hat yazı çeşidi, doku ve arka planlar kullanılarak çizilmiş 3 boyutlu Allah Teâlâ ismini içeren eserlerimizi görmek için üstteki düğmeye veya alttaki resme tıklayınız.


3 boyutlu Hz. Muhammed Aleyhisselam ismini içeren eserlerimizi görmek için üstteki düğmeye veya resme tıklayınız.


3 boyutlu Besmele çalışmalarımızı görmek için üstteki düğmeye veya resme tıklayınız.


Çeşitli içeriklerde 3 boyutlu hüsn-i hat çalışmalarımızı görmek için üstteki düğmeye veya resme tıklayınız.


3 Boyutlu Hüsn-i Hat çalışmalarımızdan Kelime-i Tevhid içeren eserlerimiz ile bir tablo içinde Allah Teâlâ ve Muhammed Aleyhisselâm isimlerini içeren eserlerimizi görmek için üstteki düğmeye veya resme tıklayınız.


Çeşitli içeriklerde 2 boyutlu el çizimi çalışmalarımızı görmek için üstteki düğmeye veya resme tıklayınız.


Sitemizle sonradan tanışan değerli ziyaretçilerimiz için hazırlanmış olan ve çeşitli mübarek gün ve geceler vesilesi ile yapmış olduğumuz grafik çalışmalarımızın sergilendiği arşiv bölümümüze geçmek için üstteki düğmeye veya resme tıklayınız.


Büyük Türk hattatlarına ait eserlerden oluşan Klasik Hüsn-i Hat Eserleri Sergimizi gezmek için üstteki düğmeye veya resme tıklayınız.


Tarafımızdan özel olarak çekilmiş 982 adet manzara fotoğrafından oluşan sergimize ulaşmak için üstteki düğmeye veya alttaki resime tıklayınız. Manzara fotoğraflarımızın alt sınıflarına aşağıdaki ufak resimlere tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

Boğaz Anadolu Boğaz Avrupa

Eminönü Karaköy

Beşiktaş Ortaköy

Üsküdar - Kız Kulesi Kadıköy - Harem

Sultan Ahmet Beyazıt

Fatih İstanbul Çeşitli

Karadeniz Bursa

Yalova Gökçedere Gaziantep

Mekke Medine


islamiSanat.net tarafından özel olarak tasarlanmış Türk bayrağı, İstiklâl Marşı ve Mehmed Âkif Ersoy'un bazı mısralarını içeren çalışmalarımızın sergilendiği kısma ulaşmak için üstteki düğmeye veya resme tıklayınız.


261 eserden oluşan "Karma Fraktal, Kaleydeskop, Spiral Desen, Simetrik Çizim ve Arabesk Motifleri Sergimize" ulaşmak için üstteki düğmeye veya resme tıklayınız.


Eserlerimizin tamamına yakınını size ve dostlarınıza özel dijital e-tebrik kartları olarak göndermek veya duvar kağıdı olarak indirmek için üstteki düğmeye veya resme tıklayınız.


Facebook sayfamıza ulaşmak için üstteki düğmeye veya aşağıya tıklayınız. Katılımınız bizi sevindirecektir.


Tarafımızdan özel olarak çekilmiş 3065 adet çiçek fotoğrafından oluşan sergimize ulaşmak için üstteki düğmeye veya alttaki resime tıklayınız. Çiçek fotoğraflarımızın alt sınıflarına aşağıdaki ufak resimlere tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

Begonyalar

Karma Sardunya

Mine Çiçekleri

Açelyalar

Papatyalar

Yıldız Çiçekleri

Zambaklar

Buğday Zambağı

Pembe Zambak

Sümbül-Ortanca

Nilüfer-Kadife

Küpe-Cam Güzeli

Karanfil-Gelincik

Gündüz Sefası

Çeşitli Çiçekler
Pembe Güller

Kırmızı Güller

Beyaz Güller

Sarı Güller

Karma Güller

Kırmızı Laleler

Beyaz Laleler

Sarı-Kırmızı Lale

Karma Laleler

Çuha Çiçekleri

Hercai Menekşe

Afrika Menekşesi

Kırmızı Sardunya

Pembe Sardunya

Katmer Sardunya

Sitedeki Son Yenilikler ve Haberler Duyuru Panosu

 • 29.Şaban.1437 - 05.Haziran.2016: [TR:] "HOŞGELDİN RAMAZAN !" - [EN:] "WELCOME RAMADAN !" - [FR:] BIENVENUE RAMADAN !
  Ramazan Ayınızı tebrik ederiz. Yüce Allah'tan hepimizin oruç ve diğer ibadetlerini kabul etmesini niyaz eder; sevdiklerimizle beraber mutlu, huzurlu, sağlıklı ve geçmiş günahlarımızı affettirmiş bir Ramazan yaşamamızı dileriz.
  Dostlarınıza özel Ramazan tebriği göndermek isterseniz Mübârek Günler Özel Çalışmaları sayfamıza geçebilirsiniz.
  53 adet özel tasarımdan oluşan Ramazan Özel Eserleri Slayt Gösterimizi izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.
  77 adet İngilizce ve Arapça eserden oluşan İngilizce slayt gösterisini izlemek için de buraya tıklayabilirsiniz.

 • 1.Şaban.1436 - 19.Mayıs.2015: "İLK SES ALBÜMÜMÜZ YAYINDA !" Reklam için değil, bir mutluluğumuzu paylaşmış olmak için yazıyoruz: 7.Mayıs.2015 akşamı İstanbul'a yağan güzel yağmur bizim son yıllarda şahit olduğumuz en çok gök gürültülü ve şimşekli yağmurdu. Bu güzel anları, bulunduğumuz konumdan hem kameraya almıştık hem de 5'er dakikadan oluşan iki parça kaliteli ses kaydını yapmıştık. Bu kayıtları dinlediğimizde beğendik ve ses efekti olarak dijital alemde insanlarla paylaşma kararı verdik. Böylece ilk ses albümümüz meydana gelmiş oldu. Bu çalışma Yüce Allah'ın kudretini ortaya koyan "3065 Özel Çekim Çiçek Resmi" sergimiz ile birlikte yine Allah'ın kudretinin bir başka doğal göstergesi olan "Yağmur ve gök gürültüsünü içermesi" bakımından bizim için manidardır. Bu sözümüz garibinize gitti ise şu Kur'an ayetini okumanızı ve Kur'an'da "Ra'd (Gök Gürültüsü) Suresi" olduğuna dikkatinizi çekeriz: Bu sureye adını da veren ayet şöyledir: "Gök gürlemesi O'nun sınırsız kudret ve yüceliğini övgüyle anmakta; melekler de korku ve sakınma içinde bunu yapmaktalar. Ve O yıldırımları gönderip onlarla dilediğini çarpmaktadır. (Hal böyleyken) onlar yine de Allah hakkında tartışıp duruyorlar; hem de O('nun), kavranamaz ince ve derin planını gerçekleştirmek için sınırsız bir kudrete sahip olduğu ortada olduğu halde! " (Kur'an 13/13).
  Albümün tamamını aşağıdaki Spotify bağlantısından ücretsiz dinleyebilirsiniz. Ayrıca Apple iTunes, Amazon vb. seçkin marketlerde de bulabilirsiniz.
  SPOTIFY: http://open.spotify.com/album/5zF8reNzVevCmmzHsQtZcB
  iTUNES: https://itunes.apple.com/us/album/real-rain-thunderblast-sound/id994630514
  AMAZON: http://www.amazon.com/gp/product/B00XLJSS5Q/

 • 29.Rebiul-Âhir.1436 - 19.Şubat.2015: Bu sabah seher vakti başlayan kar yürüyüşümüzde İstanbul'un Fatih, Zeyrek, Perşembe Pazarı, Eminönü, Karaköy, Cihangir, Fındıklı ve Kabataş semtlerinde yaptığımız çekimlerden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz. Umarız beğenirsiniz.
  Bu bölümün sitemizdeki giriş adresi: http://www.artislamic.com/cards/gr/b2/7000.htm
  Facebook Sayfamızda Görün ve Paylaşın

 • 13.Rebiul-Âhir.1436 - 02.Şubat.2015:

  Facebook'ta görün

  Bu eseri özel olarak zalimane bir şekilde katledilen masum Japon gazeteciler "Kenji Goto" ve "Haruna Yukawa" için tasarladık. Eser aynı zamanda 1 Şubat günü bu sayfada yayınladığımız taziye mesajının İngilizcesini de içeriyor. O mesajı sayfanın aşağı kısmında yazı olarak görebilirsiniz.
  Eser Peygamber Efendimiz'in "İNSANLARA MERHAMET ETMEYENE ALLAH MERHAMET ETMEZ." hadis-i şerifinin Arapça-Osmanlıca açıklama ve 3 Boyutlu İngilizcesini içeriyor. Daha önce bu hadisin Türkçesini de içeren bir başka versiyonunu yapmıştık. Bunu da bir önceki Facebook paylaşımında görebilirsiniz.
  Bazı takipçilerimiz neden bu Japon Gazeteciler üzerinde bu kadar durduğumuzu merak edebilirler. Dünya çapında bazı mihraklarca yürütülen "İslam'dan Korkutma ve Soğutma" (Islamfobia) kampanyasının en son marifeti bu iştir. Huy ve yapı olarak İslam'a girmeye en yakın insanlar olan Japonlara karşı yapılan bu davranış İslam ve Türkiye dostu olan Japonları da bunlardan soğutmaya yönelik bir davranıştır. Bu iş için Müslüman görünümlü piyonlar kullanılmıştır. Japonları size biz anlatsak belki inanmazsınız ama belki Milli Şairimiz Mehmet Akif'in onları tanıttığı o şiirini görünce inanırsınız (Şiir için Facebook paylaşımına bakınız)

 • 12.Rebiul-Âhir.1436 - 01.Şubat.2015: (Japon dostlarımıza Facebook sayfamızdan taziye mesajımız:)
  Sevgili Japon Dostarımız! İki Japon Gazetecinin, Müslüman “olduklarını söyleyen bazı kişiler” tarafından katledildiğini öğrendiğimizden dolayı çok üzgünüz. Bu mesajımızla biraz olsun sizin ve ailelerinin acısına ortak olmak istedik. Şunu söylemeye mecburuz ki bunu yapan katiller asla ve asla İslam’I temsil edemezler. Ve İslam Dininin Peygamberi Hz. Muhammed (sav) şöyle buyurmuştur: "Allah, insanlara acımayana merhamet etmez." Ve bizim Peygamberimiz sadece kötü insanlara karşı savaşmış ve onları diğer insanlara olan zararlarından dolayı cezalandırmıştır. Biz biliyoruz ki Japonlar kötü davranılmayı hak etmeyen çok nazik, iyi ve halim-selim insanlardır. Maalesef, sizin vatandaşlarınızı katleden insanlar, “şiddet ortamı içinde doğmuş”, “şiddet ortamı içinde büyümüş” ve “şiddet ortamı içinde yaşamaktadır.” Bu yüzden onlar sadece şiddet ortaya koyabilmekte ama “merhamet ve sevgi” ortaya koyamamaktadırlar. Oysa şu kesindir ki “MERHAMET ve SEVGİ”, İSLAM’ın ve Peygamberinin en önemli emirlerindendir. Sevgili dostlarımız, İslam dini kusursuzdur; ama Müslümanlar kusursuz değildir. Eğer Müslüman “olduğunu söyleyen” bazı insanlar hata yaparlarsa lütfen o kişileri ve onları bu hale getiren çevrelerini suçlayalım. Ama lütfen İSLAM’ı suçlamayalım.
  Tekrar kayıplarınızdan dolayı çok üzgün olduğumuzu, sizlerin ve ailelerinin acılarını kalbimizin en derin noktalarına kadar hissettiğimizi ifade etmek isteriz.
  (Ayrıca, Japonca bilmediğimizden dolayı bu mesajı İngilizce ve Türkçe yazmak zorunda kaldığımız için de kusura bakmayınız.)
  Saygılarımızla,
  www.Artislamic.com’daki Müslüman dostlarınız.
  http://www.facebook.com/islamisanatartislamic

 • 12.Rebiul-Âhir.1436 - 01.Şubat.2015: Ocak 2015'te Yaptığımız Yeni 3D Hz. Muhammed (sav) İsmi Animasyonlarımız:

  Arabic Voice (Holy Quran): http://www.facebook.com/video.php?v=10153027425442801
  (YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=4vflQIs8S_I )

  English Voice Translation: http://www.facebook.com/video.php?v=10153028215832801
  (YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=QsZSR1-ysYs )

  Turkish Voice Translation: http://www.facebook.com/video.php?v=10153028208622801
  (YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=r1wr8-LB0HI )

  Azerbaijanese Voice Translation: www.facebook.com/video.php?v=10153028436367801
  (YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=CmBrHwyQXdI )

  Persian Voice Translation: http://www.youtube.com/watch?v=Q73Ze7eZih0

 • 12.Rebiul-Âhir.1436 - 01.Şubat.2015: Ocak 2015'te Yaptığımız Yeni 3D Hz. Muhammed (sav) İsmi çalışmalarımız:

  Facebook'ta görün

  Facebook'ta görün

  Facebook'ta görün

  Facebook'ta görün

  Facebook'ta görün

  Facebook'ta görün

  Facebook'ta görün

  Facebook'ta görün

  Facebook'ta görün

 • 5.Ocak.2015: Yeni Yaptığımız, Yüce Allah'ın 99 İsmi Videosu

  Facebook: http://www.facebook.com/video.php?v=10152966339587801
  YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=MQfeKWXR_5Q

 • 5.Rebiul-Evvel.1436 - 27.Aralık.2014:Vefatının 78. yılında Milli Şairimiz MEHMED AKİF ERSOY'umuzu rahmetle anıyor, Cennet'teki derecesinin yüksek olmasını ve bizlerin de kendisine layık evlatlar olabilmemizi diliyoruz. Rabbimiz Türkiye'mize ve İslam Âlemine, Akif'in hayallerini süsleyen "HAKK'ın va'dettiği güzel günlerin doğmasını" nasib eylesin. Amin !
  Bugüne özel tasarladığımız iki eser:
  1. Eser: İstiklal Marşımızın 5. kıtası ve arka planda Osmanlı Sancağı mevcuttur.
  2. Eser: İstiklal Marşımızın 5. kıtası Osmanlıca ve Türkçe olarak mevcut olup arka planda Türk Bayrağımız mevcuttur.
  www.facebook.com/islamisanatArtislamic

 • 3.Rebiul-Evvel.1436 - 25.Aralık.2014: Yeni Yıl, Noel, Yılbaşı ve Noel Baba ile İlgili Uyarıcı Eserler" sayfamızı okumanız, paylaşmanız ve hep birlikte kendi öz değerlerimizin korunmasına "aktif rol almamız" dileklerimizle... "Rab olarak Allah'tan, din olarak İslam'dan, Peygamber olarak Hz. Muhammed Aleyhisselam'dan razıyız; bu inançta olmaktan mutluyuz..."

 • 29.Safer.1436 - 22.Aralık.2014: Yeni "3D Besmele" Eserlerimiz: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152911781492801.1073741840.293278477800

 • 11.Ramazan.1435 - 08.Temmuz.2014:Bismillahirrahmanirrahiym...
  15 yıllık web yayıncılığı/tasarımcılığı hayatına sahib olan bir İslam Sanatları sitesi olarak "Evrenin İlk 3 Boyutlu Hüsn-i Hat Besmele Animasyonunu" yapmaktan ve yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz.
  Böylece bir süre önce ara verdiğimiz "3 Boyutlu Hüsn-i Hat Çalışmalarımıza" bu Ramazan-ı Şerif'de bu "Besmele" ile yeniden başlamış oluyoruz.
  Animasyon 3000 ekrandan oluşmaktadır ve 1 dakika 20 saniyedir.
  Orijinal hüsn-i hat: Hamid Aytaç (1891-1982) (Allah, kendisine rahmet eylesin).
  3 Boyut Dönüştürme, Tasarım ve Animasyon: www.Artislamic.com
  Besmele İlahisi: Fatih Koca ( www.FatihKoca.com )
  Bu animasyonu YouTube'dan HD olarak izleyebilirsiniz: www.youtube.com/watch?v=cuCU03uFLRI
  Animasyonun kaliteli son ekran HD görüntüsü: www.facebook.com/islamisanatartislamic/photos/pcb.10152529833522801/10152529829982801
  Facebook sayfamıza katılmayı unutmayınız: www.facebook.com/islamisanatartislamic


 • 02.Ramazan.1434 - 10.Temmuz.2013: Bu Ramazan'ın hediyesi olarak, "Bismillah" ile yeni "40 Hadis-i Şerif Eserleri" projemize başlıyoruz. Allah nasib ederse Ramazan'ın her gününde bu şekilde bir hadis-i şerif tasarımı yapmaya çalışacağız. Dua ve desteklerinizi bekleriz. Aşağıda her gün yapılan çalışmaları görüyorsunuz. Üzerlerine tıklayarak büyük hallerine ulaşabilirsiniz. Bu projenin özel sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. (En yeni çalışmalarımızı görmek için Facebook sayfamıza bakınız.)

  [Not: Ayrıca şu özel sayfamızda metin olarak 40 hadis-i şerif bulabilirsiniz: 21. YÜZYIL GENÇLİĞİNE 40 HADİS-İ ŞERİF DEMETİ (İlköğretim seviyesine uygun ve sadeleştirilmiş) (Kısa adresi: 40hadis.islamiSanat.net)]

Sitemizdeki son yeniliklerden e-posta yolu ile haberdar olmak istiyorsanız, duyuru servisimize abone olmak için buraya tıklayınız. Şu anda yaklaşık 100.000 duyuru servisi abonemiz mevcuttur. İlginize teşekkürler.
Abonelerimizi rahatsız etmemek için duyuru mesajlarımızı uzun aralıklarla gönderiyoruz. Hiçbir zaman ek bir dosya (attachment) içeren veya ticari e-posta göndermiyoruz. (Size, bizim tarafımızdan yollanmış süsü verilmiş, ek dosya veya ticaret konusu içeren bir mesaj gönderilirse o mesajı açmadan siliniz.)


- Sitemizin Bütün Bölümlerini Her Sayfada Bulunan Aşağıdaki Bağlantıları Kullanarak Gezebilirsiniz -
E-kart ve Duvar Kağıtları Site Ana Sayfası 3 Boyutlu Allah (cc) Lafızları
Çiçek Resimleri Allah'ın 99 İsmi (Esmâ'ul Hüsnâ) 3 Boyutlu Hz. Muhammed (sav) İsimleri
Manzara Fotoğrafları Klasik Hat Sergisi 1 | 2 | 3 | 4 | 3 Boyutlu Besmele Çizimleri
Dijital Motifler Sergisi 2 Boyutlu Çeşitli Çizimler 3 Boyutlu Kelime-i Tevhidler
Türk Bayrağı ve M.Akif Ersoy Eserleri İslami E-kart ve Duvar Kağıtları 3 Boyutlu Çeşitli Çizimler
40 Hadis-i Şerif Eseri Projesi - - - Gençler İçin Seçme 40 Hadis Metni
RAMAZAN ÖZEL SAYFALARIMIZ
Ramazan Özel E-Tebrik Kartları Ramazan Özel Eserleri Slayt Gösterisi İngilizce-Arapça Slayt Gösterisi
Çiçek Resimleri Sergisi: | Versiyon I | - | Versiyon II         | - |         Mobil Duvar Kağıdı Çiçek Resimleri: | Versiyon I | - | Versiyon II
Pembe Güller Kırmızı Güller Beyaz Güller Sarı Güller Karma Güller Kırmızı Laleler Beyaz Laleler Sarı-Kırmızı Lale Karma Laleler Çuha Çiçekleri
Hercai Menekşe Afrika Menekşesi Kırmızı Sardunya Pembe Sardunya Katmer Sardunya Karma Sardunya Begonyalar Mine Çiçekleri Açelyalar Papatyalar
Yıldız Çiçekleri Sümbül-Ortanca Nilüfer-Petunya Küpe-Cam Güzeli Karanfil-Gelincik Gündüz Sefası Zambak 1 - 2 - 3 Karma Çiçekler-1 Karma Çiçekler-2 Karma Çiçekler-3
- Manzara Fotoğrafları Kısmının Alt Sayfaları -
Boğaz Asya Boğaz Avrupa Eminönü Karaköy Beşiktaş Ortaköy Üsküdar Bursa Karadeniz
İstanbul Civarı Sultan Ahmet Beyazıt Fatih Harem Yalova Gaziantep Mekke Medine
- Diğer Linkler -
Site Haritası E-posta - Bize Ulaşın Ziyaretçi Mesajları
Hizmetlerimiz Hakkımızda | Sitemize Link Vermek | - | Sitemize Reklam Vermek |
- Dil Seçimi ve Sitede Arama -
Arabic - Bulgarian - Chinese - Croatian - Czech - Danish - Dutch - English - Filipino - Finnish - French - German - Greek - Hebrew - Hindi - Indonesian - Italian - Japanese - Korean - Latvian - Lithuanian - Norwegian - Polish - Portuguese - Romanian - Russian - Serbian - Slovak - Slovenian - Spanish - Swedish - Turkish - Ukranian - Vietnamese - Türkçe Karakterleri Kapat


Son yenileme tarihi: 04.Nisan.2020

Copyright © islamiSanat.net, Artislamic.com. 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu dahilinde, bu web sitesinin her hakkı saklıdır. Sitenin içeriğini oluşturan resim ve yazıların internet üzerinde herhangi bir şekilde malzeme olarak kullanılması ve başka bir web sitesine aktarılması yasaktır. Bununla birlikte web sitesi olan ziyaretçiler, beğendikleri eserlerden "en fazla beş tanesini", "eserler üzerinde hiçbir değişiklik yapmamak şartıyla" sitelerinde kullanabilirler. Bu sitenin içeriğini oluşturan resim ve yazıların "ticaret" ve "-ücretsiz bile olsa- genele dağıtım" gibi maksatlarla CD veya diğer depolama araçlarına kaydedilmesi ve herhangi bir materyal üzerine baskı ve kopyasının yapılması yasaktır. Bununla birlikte ziyaretçiler, beğendikleri resim ve yazıları yalnızca kendi "şahsî" ve "ticari olmayan" kullanımları için kayıt ortamlarında saklayabilir, çıktısını alabilirler. Burada izin verilenler dışındaki kullanımlar için islamiSanat.net Eserlerinin Kullanım ve Telif Şartları yazısını inceleyiniz.REKLAM ALANI